foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dom, do kórego Państwa zapraszamy, otrzymał swój obecny kształt w 1962 roku. Jednak ściany niektórych izb parteru, pozostałe ze starego domu są jeszcze starsze ich historia ginie w pomrokach dziejów

Kształtem nawiązuje do tradycyjnej architektury drewnianej Ochotnicy - ze swoimi symetrycznymi dwoma skrzydłami i centralną, jasno oświetloną werandą na parterze i pierwszym piętrze. Jeszcze do połowy lat 80-tych XX w., ponad połowa domów Ochotnicy Górnej była zbudowana według takiego samego rozkładu!

Na początku XXI w. wnętrze domu zostało poddane gruntownemu remontowi. Wydzielono wygodną klatkę schodową dla Gości, w pokojach zostały wybudowane łazienki. Górna weranda została zaadaptowana jako jadalnia - jest bardzo urokliwym miejscem: jasna, z widokiem w górę i dół doliny, oraz ku ujściu doliny potoku Mostkowe.

Wszystkie pokoje są wyłożone drewnem, zapewniając urok prawdziwej, góralskiej chałupy.

Prawdziwe atrakcje zaczynają się już za progiem: szumiący potok w dziewiczej dolinie Mostkowego,latem pełnej słynnych ochotnickich prawdziwków, miejsce na grila i ognisko, teren do gry w kometkę, piłkę i ringo. Można też spróbować wydoić krowę. Gospodarz bierze udział w organizacjach zawodów trialu motorowego oraz crossu - chętni mogą się dowiadywać o terminy zawodów.

W śnieżne zimy można pozjeżdżać tuż za domem na saneczkach lub pojeździć na biegówkach.